Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Zaproszenie na Webinar Stowarzyszenia DAFA - Dachy z blach fałdowych 24 czerwca od godz. 14:00

Ocena: 5
2011

Stowarzyszenie DAFA zaprasza do udziału w szkoleniu online:
"Wybrane zagadnienia kształtowania, projektowania i realizacji dachów z blach fałdowych",
którego autorami są eksperci i członkowie Rady Technicznej Stowarzyszenia DAFA:
dr inż. Paweł Fiszer i dr inż. Paweł Żwirek (prowadzący spotkanie).

W trakcie wykładu zostaną m.in. poruszone zagadnienia:

  • możliwości kształtowania połaci dachowych o złożonej geometrii z wykorzystaniem blach fałdowych;
  • kształtowania konstrukcji, przeważnie stalowej prętowej umożliwiającej uzyskanie: poprawnych technicznie, ekonomicznych i ciekawych architektonicznie kształtów dachów;
  • stosowania w kształtowaniu konstrukcji zarówno blach łukowych, blach płaskich oraz blach płaskich z wygięciem wstępnym - ilustrowane przykładem obliczeniowym;
  • omówienie najistotniejszych zagadnień dotyczących blach fałdowych wynikających z gruntownej przebudowy normy PN-EN 1090-2, w wyniku której powstała norma PN-EN 1090-4 dotycząca m.in. profilowanych na zimno konstrukcji poszycia dachów, Omówione zostaną m.in. zagadnienia związane z kształtowaniem i obliczaniem styków i zakładów blach, lokalnym wzmacnianiem w rejonach przebić oraz zagadnień ochrony antykorozyjnej blach;
  • kosztów realizacji stalowej konstrukcji prętowej i pokrycia dachu z blach fałdowych dla tego samego obiektu po przyjęciu różnych wartości obciążenia śniegiem - analiza porównawcza.

Autorzy prezentacji mieli okazję uczestniczyć na różnych etapach projektowania bądź realizacji jednych z największych krajowych i zagranicznych przedsięwzięć budowlanych w których wykorzystano blachy fałdowe.

Absolwent Politechniki Krakowskiej (Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej oraz Wydział Budownictwa Lądowego). Rzeczoznawca ds. konstrukcji metalowych oraz metalowych elewacji dachów i ścian.  Związany z firmą ME Polska Sp. z o.o. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z projektowaniem i wykonawstwem lekkich metalowych obudów obiektów budowlanych. Autor publikacji technicznych Stowarzyszenia DAFA, prelegent na szkoleniach dla projektantów, wykonawców i architektów. Autor i współautor artykułów branżowych opisujących problematykę projektowania i wykonania lekkich metalowych obudów ścian i dachów. Członek Założyciel Stowarzyszenia DAFA. Członek Zarządu DAFA w latach 2012 - 2015. Członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia DAFA w latach 2006-2012.               

Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, z którą związany jest do chwili obecnej. Adiunkt w Katedrze Konstrukcji Mostowych, Metalowych i Drewnianych. Autor i współautor licznych publikacji. Specjalizuje się w zagadnieniach budownictwa przemysłowego,  lekkiej obudowy, teorii niezawodności oraz kształtowania konstrukcji budowlanych. Czynny zawodowo projektant. Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji konstrukcji budowlanych. Zawiązany zawodowo z firmami ME Polska Sp. z o.o. oraz AKE Studio Sp. z o.o. Sp. k.

Omawiane zagadnienia zostaną przedstawione na bogato ilustrowanych przykładach realizacji.

Partner projektu jest nasz magazyn branżowy DACHY.

Zapraszamy do przyłączenia się do DAFA i skorzystania z nowej platformy e-learningowej!
Zainteresowany udziałem w webinarze ? - prześlij zgłoszenie na adres: biuro@dafa.com.pl o treści WEBINAR.  

Źródło i zdjęcia: DAFA

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

- Reklama -


Którą akcję wspierania branży dekarskiej znasz najlepiej?GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ