Warsztaty RHEINZINK Tour. Zabieg marketingowy czy konieczność dla wykonawcy?

Ocena: 0
2335
Nie jest chyba dla nikogo tajemnicą fakt, że obecnie początkujący wykonawca nie ma gdzie się uczyć zawodu dekarza, blacharza czy cieśli. Drugim faktem jest to, że konieczna jest specjalizacja w tych segmentach dachu. Trzecim faktem jest to, że wiedza techniczna w tych dziedzinach poszła tak do przodu, że znanie się na wszystkim jest w praktyce niemożliwe.

Przed każdym spotkaniem dekarze zapoznawali się z ostatnim wydaniem miesięcznika DACHY, który był prasowym patronem RHEINZINK® Tour

Jak rozwiązać taką sytuację i jak na ten stan rzeczy mogą wpływać producenci, dystrybutorzy, instytucje rządowe, a może także i media? Jedną z odpowiedzi może być cykl warsztatów, zorganizowany przez firmę RHEINZINK przy współpracy z lokalnymi firmami oraz przy wsparciu największych mediów fachowych w Polsce kierowanych do wykonawców związanych z dachami: miesięcznika DACHY i portalu dachy.org.

Wymiana doświadczeń w gronie fachowców

RHEINZINK, opierając się na kilkusetletnich doświadczeniach blacharzy z całej Europy i świata, zaprosił wykonawców na cykl warsztatów blacharskich realizowanych w ramach programu „RHEINZINK® Tour” w 14 miastach Polski. 


Możliwość wymiany doświadczeń w gronie fachowców jest nieoceniona

Warsztaty są wstępem do właściwego programu szkoleń blacharskich w technologii RHEINZINK na poziomie kursów A, B lub C i dają możliwość rozwoju w rzemiośle blacharza. Ten wstęp jest konieczny (i bezpłatny), gdyż właściwe szkolenie trwa 4 dni i jest organizowane w Centrum Szkoleniowym RHEINZINK® w Majdanie (program kursów i zgłoszenia są dostępne na stronie www.rheinzink.pl)
Warsztaty były podzielone na 3 bloki i obejmowały część teoretyczną (wprowadzenie) i praktyczną. W każdym z tych bloków uczestnicy zadawali dużo pytań, wnosząc do spotkania dużo specyfiki regionalnej. Warsztaty obejmowały:

Rynny i rodzaje odwodnień:
 • materiał RHEINZINK® – właściwości
 • rodzaje rynien, kształty, przekroje, dobór do specyfiki budynku,
 • czym jest patyna, zalety, koszty, specyfika obróbki,
 • montaż rynien w szczegółach: lutowanie,  rodzaje dylatacji, typy zamocowań,
 • co rzeczywiście wpływa na trwałość systemów rynnowych,
 • praktyka, pytania i odpowiedzi.
Obróbki poziome i pionowe:
 • materiał RHEINZINK® – właściwości i sposoby obróbki,
 • komin, kosz, lukarna oraz inne newralgiczne miejsca obróbek na dachu wykonanych z blachy,
 • obróbka pasa podokapowego, obróbka wiatrownicy i komina w technologii RHEINZINK®,
 • obróbki gzymsów i parapetów w technologii RHEINZINK®,
 • najczęściej popełniane błędy w pracach blacharskich i sposoby ich unikania,
 • gotowe obróbki, nietypowe rozwiązania, szkolenie dla początkujących,
 • praktyka, pytania i odpowiedzi.
Dachy i elewacje:
 • technologia rąbka w technologii RHEINZINK®,
 • system listwowy w technologii RHEINZINK®,
 • łuski RHEINZINK® stosowane w wykonaniu wież i kopuł,
 • wykorzystanie specjalistycznych maszyn i narzędzi Schlebach, Schechtl, Stubai, Paslode,
 • praktyka, pytania i odpowiedzi.

Dodatkowe informacje na temat szkoleń są dostępne u doradców technicznych RHEINZINK lub pod tel: +48 22 789 91 91.

Zapraszamy na kolejną edycję warsztatów w przyszłym roku, a w międzyczasie proponujemy zapoznanie się z relacjami zdjęciowymi z poszczególnych miast na stronie www.rheinzink.pl.

Pytanie do Radosława Korbego z Opolszczyzny, uczestnika warsztatów RHEINZINK® Tour: „Jak ocenia Pan jakość wykonywanych obróbek na dachach?”
Tu nie można dać prostej odpowiedzi. Kiedyś pokolenia blacharzy dbało o to, by nie przebijać blachy,
a mocować ją na ukryte uchwyty, planować detale i dobierać materiały według zasady „trwałe z trwałym”. Niestety na większości budynkach w Polsce te zasady zaniedbano z niewiedzy lub z chęci zrobienia budynku na szybko. Teraz najbardziej trwałym elementem naszego budownictwa jest to, że jest ono tymczasowe, na 20 lat, a dalej „to nie moja sprawa, by zapłacili”. Od samego początku jak RHEINZINK wszedł na rynek, a w branży działam ponad 25 lat, to widzę że angażują się w szkolenia wykonawców i chcą naprawić ten stan rzeczy. Kryzys wyczyści rynek ze słabych wykonawców, a uruchomienie w RHEINZINK’u  produkcji gotowych obróbek na zamówienie jest dobrym krokiem w dostarczaniu przemyślanych detali z blachy cynkowo-tytanowej czy do dachówki, czy do łupka. To z pewnością zmieni stan rzeczy w jakości wykonywanych obróbek nie tylko komina czy koszy, a także parapetów, gzymsów i ogniomurów, promując przy okazji „myślącego” wykonawcę.


Na podst. materiałów firmy
RHEINZINK


Źródło: Dachy, nr 4 (112) 2009
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Dachy - krok po kroku

Polecamy