Wakacyjna praca lub praktyki w Fakro?

Ocena: 0
1900

Studenci z Instytutu Technicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu odwiedzili firmę Fakro. Podczas zwiedzania dowiedzieli się wiele na temat warunków pracy i praktyk w siedzibie światowego wicelidera w produkcji okien dachowych. Studenci poznali firmę "od kuchni", zwiedzili zakład produkcyjny, uczestniczyli w spotkaniach z ekspertami.

W wizycie studyjnej uczestniczyło ponad 50 osób, reprezentujących dwa kierunki studiów drugiego stopnia: zarządzanie i inżynierię produkcji oraz mechatronikę. Podczas wizyty odbył się panel HR-owy "Fakro - miejsce dla Ciebie" oraz spotkanie z Łukaszem Szewczykiem - specjalistą ds. Lean Manufacturing, który jako absolwent sądeckiego PWSZ, opowiedział o swojej codziennej pracy oraz przybliżył system produkcji Fakro.

Firma Fakro posiada bogatą i zróżnicowaną ofertę pracy. Ofertą szczególnie atrakcyjną dla studentów są wakacyjne praktyki i staże. "Bardzo cenię sobie wizyty w miejscowych firmach, nawet bardziej, niż odwiedzanie firm zlokalizowanych daleko, w dużych miastach. Dzięki takim spotkaniom studenci dowiadują się, że na miejscu też mogą się rozwijać i coś osiągnąć" - komentuje Mateusz Stelmach, student mechatroniki PWSZ.

Ponadto pracownicy mają możliwość zakupienia biletów na mecze Sandecji czy Polskiej Reprezentacji w piłce nożnej. Chętni korzystają z wejściówek na basen, dofinansowań do wczasów i podręczników dla dzieci. Podnoszą swoje kwalifikacje poprzez możliwość uczestniczenia w dofinansowanych szkoleniach. Z zaangażowaniem uczą się języków - angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego - podczas bezpłatnych kursów odbywających się w siedzibie firmy.

"Byłam w Fakro pierwszy raz i bardzo się z tego cieszę. Dotychczas kojarzyłam firmę z zewnętrznej reklamy, ale nigdy nie miałam możliwości zobaczenia jak działa od wewnątrz. Po studiach chciałabym pracować w Nowym Sączu" - uzupełnia Sonia Jargut, studentka zarządzania i inżynierii produkcji w PWSZ.

Studenci sądeckich uczelni często podejmują pracę w Nowym Sączu. W Fakro także pracują absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. "Zauważam, że młodzi ludzie chcą pozostawać w regionie, z którego się wywodzą. Nawet w Fakro poznaje swoich byłych studentów, którzy obecnie pracują na różnorodnych stanowiskach" - pointuje Anna Kochanek, wykładowca Instytutu Technicznego PWSZ.

Źródło i zdjęcie: Fakro

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Dachy - krok po kroku

Polecamy