Układanie koszy wiązanych. Szkolenie z układania łupku

Ocena: 0
2120
Polskim przedstawicielem marki Rathscheck jest SKN Sp. z o.o. z Krapkowic. W Dobrej pod Krapkowicami siedzibę ma prowadzona przez SKN Akademia Dekarstwa Łupkowego, w której organizowane są szkolenia z układania tego ekskluzywnego materiału. Tym razem jednak szkolenie odbyło się w innym miejscu.

Warsztaty z układania koszy wiązanych w stylu staroniemieckim odbyło się 18-21 stycznia br. w niemieckim Mayen. W miejscowości tej znajduje się Regionalne Centrum Szkoleniowe wraz ze szkołą dekarską Związku Dekarzy Niemieckich.


Tego typu szkolenia odbywają się tu cyklicznie. Maja one różne poziomy trudności i zwykle biorą w nich udział uczniowie i dekarze z Niemiec. Tym razem wyjątkowe było to, że po raz pierwszy szkolili się tu rzemieślnicy z Polski.


Mimo że poszukiwane przez inwestorów, krycie koszy „na miękko” wciąż jest w Polsce jeszcze pewną egzotyką. Takie kosze wyglądają bardzo estetycznie, ale wymagają od dekarzy dużych umiejętności i doświadczenia. Niejeden fachowiec chętnie przyjmie zlecenie na wykonanie takiego kosza, ale nie każdy potrafi ułożyć go zgodnie z zasadami.


Polscy dekarze w Mayen spisali się na medal. Zebrali pochwały od instruktora, który był mile zaskoczony umiejętnościami polskich rzemieślników. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.


Akademia Dekarstwa Łupkowego
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: