Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Targi Dach + Holz 2008

Ocena: 5
1255

Zorganizowane w Stuttgarcie targi Dach + Holz 2008 okazały się sukcesem. Wbrew obawom impreza, która stała się kontynuacją organizowanych do 2006 roku targów Dach + Wand, udała się. Przez cztery dni targów przez stoiska przewinęło się niemal 50 tys. zwiedzających.

 

 

 


Dach + Holz 2008: wszystko na dachy

Dokładnie 48 300 osób odwiedziło stoiska 554 wystawców z 23 krajów. Było to znacznie więcej niż dwa lata temu w Kolonii, gdy Dach+Wand 2006 odnotowały niecałe 30 tys. gości. Wówczas też najwyraźniej uwidoczniła się przestarzała formuła przedsięwzięcia, objawiająca się w zbyt zawężonym kręgu odbiorców (wyłącznie dekarze i blacharze) oraz braku współpracy z producentami. Ci ostatni wyrazili swe veto, po prostu nie wykupując stoisk.

 

 


Stoisko Veluxa

 


mdm w Stuttgarcie

Zupełnie inaczej było na początku marca 2008. Właściciel praw do targów Dach+Wand, Niemiecki Związek Dekarzy ZVDH poszedł po rozum do głowy i zrozumiał, że bez współpracy z przemysłem nie ma co liczyć na udaną imprezę. Porozumiał się także z Federacją Niemieckich Cieśli BDZ i oba stowarzyszenia zorganizowały wspólne targi. Efekt? Przez pięć wystawowych hal o powierzchni 70 000 m kw. chwilami trudno było się przecisnąć – tak duże było zainteresowanie.

 

 


Stoisko ZM Silesia

 


Chętni mogli złapać za siekierę i… do roboty

W dodatku prawie 96% zwiedzających (z 23 krajów) należało do kręgów fachowych: byli to dekarze, cieśle, projektanci i inżynierowie. 71% ankietowanych zwiedzających określiło się jako „decydenci” w swoich firmach. Wystawcy niezmiernie sobie chwalili wysoki poziom rozmów z gośćmi i trafność stawianych przez nich pytań.

 


Ćwiczenia praktyczne z gięcia blachy

 


Workshop Roto

 


Firma Wa-Bis była zadowolona z udziału w targach

 

 

Nowa folia Dorken


Przyjmując, że część zwiedzających przyszła na targi z ciekawości, sprawdzić, „jak to wygląda i czy się uda”, to liczba oglądających i tak przewyższyła oczekiwania. Organizatorzy mogą sobie pogratulować owocnego odnowienia koncepcji targów i trafienia dokładnie w potrzeby branży. Ciekawe, czy za dwa lata w Kolonii liczba gości przekroczy magiczną liczbę 50 tys.?

 


„Skręcona” wieżyczka była kryta podczas targów

 


Gotowe, prefabrykowane lukarny

 


Klamry do mocowania dachówek

 

 

Źródło: Dachy, nr (100) 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: