Strategiczne partnerstwo technologiczne pomiędzy Fakro i Fibaro

Ocena: 0
3386

Podczas największych targów budowlanych w Polsce zostało zainicjowane strategiczne partnerstwo technologiczne dwóch gigantów z polskim rodowodem. Fakro, producent stolarki otworowej oraz Fibaro - globalny dostawca rozwiązań typu smart home, będą działały w bliskiej kooperacji, wymieniając się wiedzą i doświadczeniem. Obie firmy uzupełniają wzajemnie swoje oferty, rozbudowując je o produkty i rozwiązania partnera, by móc dostarczać klientom jeszcze bardziej zaawansowane systemy inteligentnego domu.

To wspaniała informacja dla klientów obu firm, którzy już teraz mogą korzystać ze zintegrowanych rozwiązań typu smart home na najwyższym, światowym poziomie. Obie marki wykorzystując wzajemnie swoje specjalistyczne produkty oraz know-how stworzą duet, dzięki któremu inteligentny dom będzie mógł dotrzeć do jeszcze większej liczby odbiorców.

Fakro już od kilku lat z powodzeniem wykorzystuje system automatyki budynkowej dostarczanej przez swojego poznańskiego partnera w ramach programu "Works with Fibaro". Jednak dopiero podczas BUDMY powstała koncepcja, aby scementować
i rozszerzyć współpracę pomiędzy firmami również na inne płaszczyzny i wzajemnie promować swoje rozwiązania. Współpraca obu firm będzie miała zatem wymiar zarówno technologiczny, marketingowy jak i handlowy.

"Wiele produktów z oferty stolarki otworowej Fakro wytworzonych jest w standardzie "smarthome ready" czyli umożliwiającym zastosowanie ich w domu inteligentnym. Kluczowa współpraca Fakro z firmą Fibaro to nowe, zdecydowanie większe możliwości w zakresie stworzenia budynku typu smart. Bliska kooperacja między globalnymi producentami daje możliwość rozbudowania i wykorzystania produktów Fibaro takich jak central, czujników czy aplikacji do sterowania produktami Fakro w inteligentnym domu z dowolnego miejsca na świecie. Produkty Fakro i Fibaro uzupełniają się tworząc idealny zestaw do budynków inteligentnych" - mówi Janusz Komurkiewicz, członek zarządu Fakro.

Z kolei Fibaro poprzez strategiczne partnerstwo z jednym z największych dostawców stolarki okiennej w regionie, ma szansę dotrzeć do tysięcy klientów poszukujących rozwiązań typu smart home.

"Fibaro w ostatnich latach stało się liderem w dziedzinie smart home nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Działamy na 6 kontynentach i ponad 100 rynkach a nasz system współpracuje z takimi markami jak Apple, Google czy Amazon. W naszej globalnej strategii stawiamy na szerokie integracje z wieloma producentami i dostawcami również z obszaru stolarki okiennej i otworowej. Trzeba przyznać, że nasi klienci poszukując produktów komplementarnych do naszego systemu, często pytają o rozwiązania i produkty Fakro. Cieszy mnie zatem, że Fakro jako lider w swojej dziedzinie, staje się naszym partnerem. Wierzę w to, że zaciśnięcie współpracy przyczyni się do bardziej kompleksowej obsługi naszych klientów. System Fibaro, umożliwia bowiem zintegrowane sterowanie wieloma urządzaniami i rozwiązaniami, od stolarki okiennej, poprzez oświetlenie i ogrzewanie, na automatycznie rozsuwanych zasłonach kończąc. Smart home jeszcze nigdy nie był tak blisko kompleksowych potrzeb klienta!" - stwierdził Mikołaj Pertek, dyrektor polskiego oddziału Fibaro.

Na czym polega idea integracji technologii firm Fibaro i Fakro?

Teraz dzięki partnerstwu technologicznemu z Fibaro i w oparciu o protokół komunikacji Z-Wave, produkty stolarki otworowej Fakro uzyskują wsparcie automatyki budynkowej, a ich sterowanie może odbywać się za pomocą jednego spójnego systemu. Cały ten proces odbywa się za pomocą dedykowanej aplikacji lub z poziomu przeglądarki internetowej. Sercem systemu jest centralka Home Center 2, która umożliwia podłączenie kolejnych urządzeń zwiększających funkcjonalności inteligentnego domu. Możliwość rozbudowy systemu, centralizacja zarządzania oraz ciągłe wsparcie techniczne, stawiają system Fibaro w czołówce rozwiązań tego typu na świecie. Jego otwartość na integracje z różnymi producentami takimi jak: Google Home, Philips HUE , Bose, Yamaha, Sonos czy Netatmo sprawia, że system jest świetną bazą do dalszej rozbudowy o kolejne funkcjonalności, na długie lata.

Źródło i zdjęcie: Fakro

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: