Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Płyty warstwowe Izopanel - system sprawdzonych rozwiązań

Ocena: 0
3772
Firma Izopanel jest dostawcą systemów budowlanych typu „lekka obudowa” do budowy i modernizacji obiektów przemysłowych, magazynowych oraz inwentarskich. Działalność firmy obejmuje produkcję i sprzedaż izolacyjnych płyt warstwowych Izopanel wraz z kompletnym systemem uzupełniającym. W ofercie firmy znajdują się również usługi w zakresie wykonawstwa inwestycji na wszystkich poziomach, od projektu do kompletnej realizacji „pod klucz” w systemie Izohale.

Płyty warstwowe Izopanel przeznaczone są do wykonywania elementów ściennych i dachowych hal przemysłowych i magazynowych , obiektów handlowych, kontenerów, elementów ścian i stropów chłodni i mroźni dla przemysłu spożywczego , chłodniczego i rolnictwa oraz do ocieplania istniejących ścian. W systemie Izopanel jeśli chodzi o dobór rdzenia izolacyjnego występują następujące rodzaje: styropianowy, pianka poliuretanowa i wełna mineralna. W artykule skupimy się nad rdzeniem styropianowym.

Właściwości produktu
W ofercie firmy znajdują się płyty powstałe ze sklejenia rdzenia styropianowego z dwiema warstwami blachy stalowej lub innej okładziny typu Glasbord (tworzywo sztuczne), stal nierdzewna, laminat. Blacha powlekana jest powłokami organicznymi następującego rodzaju: Poliester, HPS 200, PRISMA lub Myriamax.


Okładziny zewnętrzne i wewnętrzne wykonane są przede wszystkim z blach stalowych o grubości 0,5–0,55 mm, obustronnie ocynkowanych, powlekanych powłokami organicznymi o grubości
25–200 µm. Rdzeń styropianowy wykonany jest ze styropianu według klasy EPS 80-040; klasa reakcji na ogień E według PN-EN 13501-1:2004. Grubość rdzenia wynosi od 50 do 250 m. Blaszane okładziny połączone są za pomocą kleju poliuretanowego.

Wymiary płyt wynoszą:
  • grubość – 50, 60, 75, 100, 125, 150, 200, 250 ± 2 mm,
  • szerokość – 1200 ± 1 mm, 
  • długość – 500–14 000 ± 5 mm.
Rodzaj płytyMasa 1 m2 płyty [kg]Współczynnik
przenikania ciepła
U [W/(m2K)]
Współczynnik izolacyjności
akustycznej
Rw [dB]
Płyty z rdzeniem
styropianowym
9,5–13,70,16–0,7026

Klasyfikacja ogniowa płyt: nierozprzestrzeniające ognia

Na podstawie wyników przeprowadzonych badań odporności ogniowej płyty warstwowe Izopanel zaszeregowane zostały do następujących klas:
  • E60 – płyty dachowe Izopanel D o grubości 50, 60, 75 i 100 mm oraz płyty ścienne Izopanel S o grubości 50, 60, 75 i 100 mm,
  • E30 – płyty dachowe Izopanel D o grubości 125, 150, 200 i 250 mm oraz płyty ścienne Izopanel S o grubości 125, 150, 200 i 250 mm.

Wszystkie płyty produkowane przez firmę Izopanel mają Aprobatę Techniczną ITB stwierdzającą przydatność do stosowania w budownictwie (Aprobata Techniczna ITB nr AT-15-5340/2002). Zgodność produktów aprobaty potwierdzona została odpowiednim certyfikatem (Certyfikat Zgodności nr ITB-348/W).

W ramach obsługi klienta firma zapewnia kompletną ofertę projektową, pomoc w optymalnym wyborze systemu w zależności od potrzeb inwestorskich, doradztwo techniczne, szkolenia, montaż i transport, a także profesjonalny serwis. Wybór usługi firmy to gwarancja zadowolenia, o czym przekonało się już wiele firm.

Zalety płyt Izopanel

1. Płyty ścienne mają złącze typu pióro-wpust. Wyposażone są również w dodatkowe złącze płyty styropianowej na krawędzi wzdłużnej na pióro i wpust.
1. Łączenie wzdłużne płyt styropianowych na „ząbek” z dodatkowym klejeniem powierzchni.
2. Sprawdzone i szczelne złącze płyty dachowej.
3. Ukryte miejsce mocowania płyt dachowych.
4. Szerokość modularna 1200 mm.
5. Łatwość i szczelność wykonania obróbek dzięki płaskim powierzchniom wewnętrznym płyt ściennych i dachowych.
6. Możliwość poziomego i pionowego układania płyt.
7. Okres użytkowania obudowy z płyt bez zmian jej parametrów przekracza 30 lat.

Na podst. materiałów Izopanel

Źródło: Dachy, nr 6 (102) 2008
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

- Reklama -


Którą akcję wspierania branży dekarskiej znasz najlepiej?GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ