Piknik Enke dla dekarzy

Ocena: 0
1944
Ostatniego dnia sierpnia br. w Oberży pod Orzechem w miejscowości Sadowa k. Lublińca zjawiło się 150 osób. Przybyły one na piknik dla dekarzy zorganizowany przez firmę Enke.

Nie tylko dekarzy interesowały produkty Enke

Pogoda dopisała, więc zaproszeni dekarze zjawili się z całymi rodzinami. Małżonki i dzieci nie nudziły się, ponieważ organizatorzy zadbali także o rozrywki dla nich.

W czasie, gdy rodziny oddawały się zabawie, głowy rodziny mogły się bliżej zapoznać z produktami firmy Enke-Werk. Podczas praktycznej prezentacji przedstawiciele producenta pokazali produkty do wykonywania hydroizolacji dachowych oraz systemy do renowacji podłóg, zarówno dla segmentu prywatnego (do garaży i piwnic), jak i wysokoobciążalnych przemysłowych posadzek żywicznych.


Po pokazach ponad 1/3 uczestników pikniku wyraziła dodatkowe zainteresowanie produktami

Jako nowość przedstawiono Enkopur w kolorze czarnym do wykonywania uszczelnień przepustów w obrębie dachów płaskich pokrytych papami bitumicznymi.

Na rozległym terenie wokół Oberży znalazło się miejsce nie tylko dla przedmiotów związanych z działalnością zawodową gości, ale i dla wielu atrakcji rozrywkowych. Dzieci namiętnie zjeżdżały z dmuchanej zjeżdżalni, nurkowały w basenie z piłeczkami i zajadały się watą cukrową i pop-cornem, aby za chwilę ustawić się w kolejce do malowania buzi i wziąć udział w jednym z konkursów, organizowanym przez panie animatorki.


Zapewnione rozrywki miały dzieci…

Z kolei dorośli, z których także na pewno niejeden miał ochotę zjechać ze zjeżdżalni, mieli poważniejsze rzeczy na głowie: rzucali wałkiem malarskim do puszki i strzelali do mini-bramki, rozstawionej na miniaturowym boisku piłkarskim.

Wszystkim, małym i dużym, podobał się sprowadzony specjalnie na tę okazję oryginalny Ford Crown Victoria, jakim porusza się amerykańska policja. Jednak zamiast napisu „Police”, radiowóz miał na boku napis „Roof Task Force”, co można przetłumaczyć jako „Dachowy oddział szybkiego reagowania”. Hasło oczywiście nawiązywało do szybkości stosowania i działania produktów dachowych Enke.


… ale i dorośli się nie nudzili

Wszystkim wydarzeniom towarzyszyła muzyka i znakomita kuchnia z Oberży. Były tańce, były takie specjały polskiej kuchni jak salceson, kaszanka czy bigos.

Był to pierwszy tego rodzaju piknik zorganizowany na terenie Polski przez firmę Enke-Werk. Organizatorzy byli bardzo zadowoleni, tym bardziej, że po pokazach dodatkowe informacje na temat produktów i metod ich stosowania zgłosiło się ponad 30% gości. Ten fakt, świetne nastroje fachowców z branży dekarskiej, zadowolenie na twarzach ich żon oraz uśmiechnięte dzieci sprawiły, że z pewnością nie będzie to ostatnie tego typu spotkanie.


Wyposażenie „Dachowego oddziału szybkiego reagowania”

Specjalne podziękowania za pomoc w organizacji pikniku firma Enke-Werk składa Panu Maciejowi Kalamali.

Źródło: Dachy, nr 9 (165) 2013
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Dachy - krok po kroku

Polecamy