Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Nowoczesne technologie w służbie dziedzictwa narodowego

Ocena: 0
2809
Renowacja zabytków to działalność wymagająca wyczucia i ogromnej wiedzy. By wymienić się najnowszymi informacjami w tej dziedzinie, do Krakowa zjechali się eksperci z branży budowlanej. Wśród nich konserwatorzy, naukowcy i przedstawiciele firm. Swoje stoisko na XIV Europejskim Kongresie Informacji Renowacyjnej miała również firma Monier BRAAS.

Specjaliści omawiali problemy pojawiające się przy konserwacji budynków pochodzących z różnych epok. Każda z nich posługiwała się innymi narzędziami i technikami, do których obecni wykonawcy muszą się dostosować, aby zachować ducha budowli. Zabytki architektoniczne to nie tylko świadectwo przeszłości, ale przede wszystkim niezmiernie ważna część narodowej kultury, a przede wszystkim istotny element świadomości przyszłych pokoleń. Swoje rozwiązania dotyczące renowacji budynków, oparte na doświadczeniu i badaniach, proponowali naukowcy i przedstawiciele firm budowlanych.


"Renowacja dachów zabytków wymaga użycia produktów trwałych i niezawodnych, a jednocześnie wpasowujących się w charakter budynku. Dlatego zaprezentowaliśmy dachówki, które najlepiej spełnią się w tej roli, m.in. Achat czy karpiówkę Opal. Z naszych doświadczeń wynika, że te dwa modele są chętnie stosowane w renowacjach" - mówi Marek Podeszwa, Koordynator Działu Technicznego Monier BRAAS.


Źródło i zdjęcia: Braas
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: