Nowoczesne technologie w służbie dziedzictwa narodowego

Ocena: 0
2568
Renowacja zabytków to działalność wymagająca wyczucia i ogromnej wiedzy. By wymienić się najnowszymi informacjami w tej dziedzinie, do Krakowa zjechali się eksperci z branży budowlanej. Wśród nich konserwatorzy, naukowcy i przedstawiciele firm. Swoje stoisko na XIV Europejskim Kongresie Informacji Renowacyjnej miała również firma Monier BRAAS.

Specjaliści omawiali problemy pojawiające się przy konserwacji budynków pochodzących z różnych epok. Każda z nich posługiwała się innymi narzędziami i technikami, do których obecni wykonawcy muszą się dostosować, aby zachować ducha budowli. Zabytki architektoniczne to nie tylko świadectwo przeszłości, ale przede wszystkim niezmiernie ważna część narodowej kultury, a przede wszystkim istotny element świadomości przyszłych pokoleń. Swoje rozwiązania dotyczące renowacji budynków, oparte na doświadczeniu i badaniach, proponowali naukowcy i przedstawiciele firm budowlanych.


"Renowacja dachów zabytków wymaga użycia produktów trwałych i niezawodnych, a jednocześnie wpasowujących się w charakter budynku. Dlatego zaprezentowaliśmy dachówki, które najlepiej spełnią się w tej roli, m.in. Achat czy karpiówkę Opal. Z naszych doświadczeń wynika, że te dwa modele są chętnie stosowane w renowacjach" - mówi Marek Podeszwa, Koordynator Działu Technicznego Monier BRAAS.


Źródło i zdjęcia: Braas
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy


 


 

Który model dachówki ceramicznej płaskiej jest Ci najbardziej znany?
GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ