Młodzi ludzie wybierają Fakro

Ocena: 0
1882

20 praktykantów i stażystów od lipca do września br. zdobywało doświadczenie zawodowe w głównej siedzibie firmy FAKRO. 16 września odbyło się uroczyste podsumowanie "Praktyki i staże 2019" połączone zaproszeniem do udziału w trzeciej edycji programu "Ambasador marki FAKRO - Student".

W tym roku firma gościła młodzież z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Politechniki Krakowskiej, Politechniki Rzeszowskiej oraz uczniów z sądeckich szkół średnich, np. z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu.

Młodzi ludzie zdobyli doświadczenie w różnorodnych obszarach, m.in. w dziale IT, automatyki, badań i rozwoju, zarządzania magazynami czy technologii i organizacji produkcji. Wybór uzależniony był od ich zainteresowań i predyspozycji zawodowych. Przez cały czas trwania praktyk i staży mogli liczyć na profesjonalne wsparcie swoich opiekunów. Dziękujemy za ich zaangażowanie oraz przekazywanie podopiecznym swojej wiedzy i doświadczenia - komentuje Joanna Filipowicz, specjalista ds. osobowych i rozliczeniowych, jedna z opiekunek programu.

"Cieszy nas fakt, że 20 studentów i uczniów wybrało właśnie naszą firmę do odbycia praktyk i płatnych staży. Do okazja do zdobycia doświadczenia w globalnej i jednocześnie polskiej firmie. Myślę, że dla ludzi rozpoczynających ścieżkę zawodowej kariery FAKRO to doskonały start" - uzupełnia Beata Martuś- Kołbon, wicedyrektor ds. personalnych FAKRO, która poprowadziła spotkanie.

Podczas oficjalnego wydarzenia w nowosądeckiej siedzibie FAKRO uroczyście rozpoczęto III edycję programu "Ambasador marki FAKRO - Student". Pierwsza edycja programu odbyła się w 2017 roku. Jest to forma współpracy pomiędzy FAKRO, a środowiskami uniwersyteckimi. W praktyce polega na współpracy ze studentami, którzy angażują się w budowanie wizerunku firmy jako atrakcyjnego pracodawcy na wybranych uczelniach.

Ambasadorami marki FAKRO jest obecnie 7 studentów, zarówno z Nowego Sącza jak i Krakowa. Organizatorzy pragną zaangażować młodzież również z ościennych województw. "Wszystkich, którzy lubię wyzwania, aktywnie angażują się w życie uczelni, chcą się rozwijać i zdobywać doświadczenie zawodowe, zapraszamy do kontaktu" - zachęca Aleksandra Bielak, specjalista ds. szkoleń, jedna z opiekunek programu.

Ambasadorzy marki FAKRO cenią sobie taką formę współpracy z firmą. Jest to najlepsza opcja dla studentów, którzy chcieliby rozwinąć swoje umiejętności miękkie. Podczas trwania programu uczestniczyliśmy w spotkaniach integracyjnych, wymienialiśmy się pomysłami, rozwijaliśmy swoją kreatywność. Byliśmy częścią zespołu organizującego targi pracy czy dzień otwarty w FAKRO. Udział w programie ambasadorskim to też różne bonusy od firmy FAKRO, np. bilety na mecze Polskiej Reprezentacji w piłce nożnej - komentuje Arkadiusz Montsko, Ambasador marki FAKRO, obecnie stażysta w dziale IT w sekcji Programistów.

"W dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, także zawodowej - doświadczenie zawodowe otwiera drzwi do przyszłej kariery. Umiejętne wprowadzenie młodego człowieka do tego świata jest wielką odpowiedzialnością, którą podjęli nasi Opiekunowie praktyk. Dziękuję im za to zaangażowanie" - dodaje Halina Podgórny, dyrektor ds. personalnych FAKRO.

W spotkaniu wziął udział także Janusz Komurkiewicz, członek zarządu ds. marketingu FAKRO, który zwrócił szczególną uwagę na rolę ludzi w budowaniu marki i wizerunku firmy. To nie tylko produkty, tworzą firmę, to też - albo przede wszystkim - ludzie - sponitował.

Wydarzenie zwieńczyło wspólne zdjęcie Ambasadorów marki FAKRO, praktykantów, stażystów wraz z opiekunami praz kuluarowe rozmowy, podczas którego uczestnicy praktyk i staży wymienili się swoimi doświadczeniami.

Źródło i zdjęcia: Fakro

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy


 


 

Który model dachówki ceramicznej płaskiej jest Ci najbardziej znany?
GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ