Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Mercor uzyskał patent Polskiego Urzędu Patentowego na wentylator mcr Monsun

Ocena: 0
2166
Mercor SA, spółka z Grupy Mercor, jednego z liderów europejskiego rynku w branży systemów biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych, uzyskała patent nr 216872 na wentylator osiowy oddymiający typu mcr Monsun. Patent stanowi potwierdzenie innowacyjności produktowej, która jest jedną z kluczowych przewag konkurencyjnych firmy Mercor.
Wentylator osiowy mcr Monsun jest przeznaczony do usuwania gorącego powietrza, dymu i spalin powstających w pomieszczeniach podczas pożaru. Urządzenie ułatwia ewakuację ludzi oraz sprawne prowadzenie akcji gaśniczej przez Straż Pożarną, chroni konstrukcję budynku i jego wyposażenie przed wysoką temperaturą, a także zapobiega rozprzestrzenianiu się pożaru do sąsiednich stref pożarowych.

Wentylatory mcr Monsun mogą pracować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Jako urządzenia oddymiające, które mogą być także stosowane do wentylacji bytowej oraz przemysłowej - jako wentylatory wyciągowe lub nawiewne - znajdują zastosowanie m.in. w biurowcach, hotelach, galeriach handlowych, garażach podziemnych czy halach przemysłowych.

Wentylatory osiowe mcr Monsun wchodzą w skład kompleksowych rozwiązań proponowanych przez firmę Mercor w zakresie wentylacji pożarowej, takich jak: nadciśnieniowy system zapobiegania zadymieniu klatek schodowych mcr EXi oraz system wentylacji strumieniowej garaży mcr j-FLO.

"Uzyskanie ochrony patentowej dla wentylatorów mcr Monsun to dla nas ukoronowanie pracy nad rozwojem tego unikalnego produktu, opracowanego przez zespół R&D Działu Wentylacji Mercor SA. Dzięki odpowiedniej konstrukcji opatentowanego wynalazku istnieje m.in. możliwość dopasowania charakterystyki wentylatora do charakterystyki oporów instalacji. Wentylatory mcr Monsun znalazły już zastosowanie m.in. w Galerii Rzeszów, w Centrum logistyczno-dystrybucyjnym LPP w Pruszczu Gdańskim czy w Centrum Informacji Medycznej we Wrocławiu" - mówi Tomasz Kamiński, dyrektor pionu wentylacji pożarowej i zabezpieczeń konstrukcji budowlanych Mercor SA.

Źródło: Mercor SA
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

- Reklama -


Którą akcję wspierania branży dekarskiej znasz najlepiej?GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ