Las dla przyszłych pokoleń - CREATON Polska sadzi drzewa w okolicach Krakowa

Ocena: 0
2877

O ogromnej roli, jaką odgrywają drzewa w naszym życiu, nie trzeba dziś przekonywać już chyba nikogo.

Produkują tlen, są mieszkaniem wielu gatunków zwierząt czy wreszcie umożliwiają doskonały wypoczynek, tworząc równocześnie wspaniale prezentującą się przestrzeń naszych ogrodów i parków. Od lat obserwujemy zmniejszającą się liczbę terenów zielonych na Ziemi. Niestety najczęściej za znikające drzewa odpowiedzialny jest człowiek. Dlatego to właśnie my powinniśmy zwracać je środowisku. Pomagają w tym różnego rodzaju akcje, które w widoczny sposób przyczyniają się do powiększania zielonych enklaw.

W minionym roku akcję taką przeprowadziła firma CREATON Polska, producent pokryć dachowych z naturalnych materiałów - gliny i cementu. Wielkie sadzenie jest formą podziękowania wszystkim uczestnikom organizowanego przez Spółkę konkursu "Pochwal się swoją TITANIĄ". Wraz z fundacją Aeris Futuro zasadzono w okolicach Krakowa aż 176 drzew. Działanie to pozwoli skompensować emisję 140 ton dwutlenku węgla i stanowi wkład w ochronę klimatu oraz środowiska naturalnego. To również element realizacji społecznej odpowiedzialności biznesu CREATON Polska.

"Chcieliśmy zrobić coś dobrego dla naszej Planety. Zdecydowaliśmy więc, że akcja sadzenia drzew w miejscowości położonej w okolicach Krakowa, jednym z najbardziej zanieczyszczonych rejonów w Polsce, będzie świetnym pomysłem na uhonorowanie każdego uczestnika konkursu "Pochwal się swoją TITANIĄ" - mówi Jakub Skowron, Kierownik ds. Komunikacji i PR CREATON Polska. Każdy uczestnik konkursu otrzymał specjalny certyfikat z lokalizacją GPS, w której jest posadzone drzewo.  

"Sadzenie drzew to także świetny sposób na podążanie za konsekwentnie realizowanym przez CREATON proekologicznym profilem firmy. Działaniami takimi jak na przykład zmniejszenie w fabryce w Chojnicach liczby odpadów aż o 51% czy wprowadzanie rozwiązań mających na celu zminimalizowanie podczas produkcji negatywnego wpływu na środowisko. Mamy nadzieję, że akcja zachęci również inne firmy oraz pojedyncze osoby do działań na rzecz naszej Planety i jej przyszłych mieszkańców" - dodaje Jakub Skowron.

Źródło i zdjęcia: CREATON Polska

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy


 


 

Który model dachówki ceramicznej płaskiej jest Ci najbardziej znany?
GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ