IV konferencja "Polskie dachy"

Ocena: 0
1546
W dniach 24–25 października 2008 w Ośrodku Konferencyjnym Zacisze w Łowiczu odbyła się IV konferencja pt. Polskie dachy. Jej organizatorem był Oddział Łódzki PSD. Tematyka konferencji obejmowała zagadnienia związane oczywiście z dachami: wentylacją, pokryciami i oknami dachowymi.

Głos ma Krzysztof Patoka

Seminarium było przeznaczone przede wszystkim dla dekarzy. W Łowiczu zjawili się nie tylko wykonawcy z województwa łódzkiego, lecz była także delegacja przedstawicieli Oddziału Pomorskiego PSD.

Uczestników przywitał Krzysztof Wieteska, który krótko przedstawił tematykę spotkania. Głos przekazał Krzysztofowi Patoce z firmy Marma, który ze swadą rozpoczął swe wystąpienie. Jako pierwszy temat pojawiło się zagadnienie wpływu klimatu na układanie membran dachowych. Według K. Patoki na dach powinno układać się folie o gramaturze min. 115 g/m2. Inne nie mają bowiem odpowiedniej wytrzymałości. Poruszył on także zagadnienie wentylacji. Temat ten zawsze wywołuje dyskusję – tak też było i tym razem. Duże zainteresowanie wzbudził także temat murowania kominów. Niektóre tezy prelegenta spotkały się z żywą reakcją słuchaczy, którzy nie w każdym punkcie z nimi się zgadzali.


Wątpliwości wyjaśnia Michał Wilczek

Następne w kolejności wystąpienie należało do przedstawicieli firmy Izopol, którzy zaprezentowali właściwości płyt włóknocementowych i omówili błędy popełniane przy ich układaniu.

Michał Wilczek z firmy Trelleborg omówił warstwy podkładowe pod gonty bitumiczne i zaprezentował dachówki Isola Powertekk. Uwypuklił cechy różniące je od innych wyrobów i wyjaśniał wątpliwości dekarzy.


Zaprezentowane przez Jacka Ludwiga zdjęcia pokazujące błędy budziły momentami pusty śmiech

Jako ostatni głos zabrał Jacek Ludwig z firmy Fakro. Na przykładzie zdjęć z firmowej fototeki omówił błędy popełniane przy montażu okien dachowych, a także podkreślił znaczenie umiejętnej oceny zasadności zgłaszanych reklamacji. Niektóre z fotografii pokazywały rzeczy wręcz kuriozalne, budzące gromki śmiech wśród słuchaczy.

Konferencja była okazją do pożegnania się z wieloletnią kierowniczką biura ds. marketingu Zarządu Głównego PSD, Moniką Tomaszewską. Dekarze zgotowali jej gorącą owację i podziękowali za długą współpracę, życząc jej sukcesów w dalszym życiu zawodowym i osobistym.

Miesięcznik Dachy przyłącza się do życzeń.

Źródło: Dachy, nr 11 (107) 2008
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy


 


 

Który model dachówki ceramicznej płaskiej jest Ci najbardziej znany?
GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ