Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Innowacyjność Fakro wpływa na wzrost liczby polskich zgłoszeń patentowych

Ocena: 0
4372

Z raportu opracowanego przez Europejski Urząd Patentowy (EPO) wynika, że w 2018 roku aż o 19,7% wzrosła liczba zgłoszeń patentowych składanych przez polskich wynalazców, ośrodki badawcze i przedsiębiorstwa. Firma Fakro dołożyła do tego wyniku także swoją "cegiełkę".

Henryk Musiał, dyrektor ds. badań i rozwoju Fakro - z numerami zgłoszeń patentowych

Łącznie w 2018 roku do EPO wpłynęły aż 534 zgłoszenia patentowe z Polski. Grupa Fakro (podobnie jak Politechnika Gdańska) złożyła do EPO 4 wnioski. Numerem 1 w rankingu polskich wnioskodawców został Uniwersytet Jagielloński (12 zgłoszeń), następnie Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. (6 zgłoszeń) oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (5 zgłoszeń).

Większość polskich wniosków - ponad 70% dotyczy technologii, m.in. transportu, inżynierii lądowej, czy technologii komputerowych. Na uwagę zasługuje fakt, że prawie 17% wszystkich wniosków napłynęło z województwa małopolskiego, w którym mieści się także centrala firmy Fakro.

"Jesteśmy dumni, że Fakro zajęło 4 miejsce w rankingu. To zasługa kreatywności naszego zespołu inżynierów oraz otwartości na potrzeby zmieniającego się rynku. Jesteśmy autorami ponad 170 zgłoszeń patentowych, co świadczy o naszej innowacyjności i odwadze w realizowaniu przełomowych rozwiązań" - komentuje Henryk Musiał, dyrektor ds. badań i rozwoju Fakro.

Źródło i zdjęcie: Fakro

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: