Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

III Ogólnopolski Salon Dekarski - Wywiad z Pawłem Babijem, prezesem firmy Interservis Sp. z o.o., organizatorem imprezy

Ocena: 0
2405
W dniach 26–27 listopada w Łodzi po raz trzeci odbędzie się Ogólnopolski Salon Dekarski.  Organizatorami wydarzenia są Interservis Sp. z o.o., Polskie Stowarzyszenie Dekarzy oraz wortal dachowy.pl. O zbliżającej się edycji rozmawiamy z Pawłem Babijem, Prezesem Zarządu firmy Interservis Sp. z o.o., organizatorem imprezy.

DACHY: Dwie edycje Ogólnopolskiego Salonu Dekarskiego zostawiły po sobie dobre wrażenie. Wiemy jednak, że formuła imprezy zostanie nieco odświeżona. Co nowego wydarzy się więc w ostatni weekend listopada?

Paweł Babij: W trzeciej edycji weźmie udział wiele nowych firm, dzięki którym poszerzy się zakres branżowy targów. W ramach warsztatów podejmiemy zupełnie nowe tematy, np. prezentacja dobrych firm dekarskich, projektowanie i dokumentacja dachu płaskiego, ciesielskie konstrukcje wieżowe i kopułowe. Zupełną nowością będzie Turniej Mistrzów. Odbędzie się on w piątek 26 listopada. Czteroosobowe drużyny będą miały szansę sprawdzenia swoich umiejętności w stoiskach wystawców-producentów materiałów dachowych. Przygotują oni konkurencje praktyczne i teoretyczne. Turniej ma charakter integracyjny i ma być dobrą zabawą dla uczestników i wystawców.

Kto może wziąć udział w turnieju?

Skład drużyn jest dowolny – mogą to być koledzy, pracownicy firmy bądź członkowie organizacji dekarskich. Zainteresowani muszą jednak pamiętać o wcześniejszym zarejestrowaniu drużyny. Formularze zgłoszeniowe dostępne są na www.salondekarski.pl, zgłoszenia można wysyłać także faxem lub e-mailem. Regulamin turnieju jest dostępny na stronie internetowej targów.

Czy przewidziane są nagrody dla uczestników?

Oczywiście – bez tego nie byłoby zabawy. Za samą rejestrację i przyjazd na Salon 15 pierwszych drużyn otrzyma 6-miesięczną prenumeratę Państwa czasopisma, prezentację drużyny na wortalu dachowy.pl, a od nas specjalną niespodziankę. Dla trzech najlepszych drużyn nagrody specjalne przygotują wystawcy. Jesteśmy w trakcie uzgadniania szczegółów – w rozmowach pojawiły się m.in. szkolenie w zagranicznej firmie czy narzędzia dekarskie znanych marek. Informacje szczegółowe znane będą na początku listopada.

Poza nagrodami dla uczestników Turnieju tradycyjnie wręczona zostanie również nagroda dla odwiedzających.

Wracając do Salonu Dekarskiego – ile firm producenckich potwierdziło swój udział?

Jest jeszcze za wcześnie, by ogłaszać konkretną liczbę. Codziennie odbieramy kilka telefonów na temat imprezy. Swoją obecność potwierdzili wystawcy z poprzednich edycji, ale podczas trzeciej pojawi się wielu nowych producentów. Wzbogacony zostanie również zakres branżowy wydarzenia. Już dziś wiemy, że będzie to największa z dotychczasowych imprez.


Jakie są odczucia organizatorów, jeśli chodzi o przyszłość imprezy?

Po pierwszej edycji wiedzieliśmy, że dekarze są zainteresowani takim wydarzeniem. W ciągu kilku godzin mogą w jednym miejscu zapoznać się z najnowszymi technologiami, narzędziami, spróbować z nich skorzystać, a oprócz tego uczestniczyć w licznych wykładach, prezentacjach i warsztatach. Wierzymy, że to spotkanie jest bardzo potrzebne dla edukacji i integracji środowiska.

Czy wystawcy są inaczej przygotowani do salonu niż do tradycyjnej imprezy targowej?

Tak, stoiska targowe wyglądają inaczej – non-stop obywają się w nich warsztaty, szkolenia i pokazy. Wystawcy mają do czynienia ze specjalistami i muszą zaoferować im najciekawsze i najnowsze rozwiązania.


Czym kierowaliście się konstruując program warsztatów i wykładów w salach konferencyjnych?

Przez cały rok przeglądamy pisma i wortale branżowe. Z zainteresowaniem śledzimy wpisy na forach internetowych. Program wykładów powstaje dzięki dekarzom, którzy nie boją się zadawać pytań i są zainteresowani rozwojem warsztatu pracy. To nas cieszy. Dekarze są zainteresowani nowościami na rynku – a to im właśnie przynosi uczestnictwo w Ogólnopolskim Salonie Dekarskim.

Dziękuję za rozmowę i do zobaczenia na III Ogólnopolskim Salonie Dekarskim w Łodzi.


Paweł Babij – Prezes Zarządu firmy Interservis Sp. z o.o.

Źródło: Dachy, nr 9 (129) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: