II IFD Fakro Ski World Cup

Ocena: 0
2030
Słowacy, Polacy i Francuzi okazali się najlepszymi zawodnikami II Narciarskich Mistrzostw Świata Dekarzy IFD Fakro Ski World Cup. Organizatorem zawodów po raz kolejny była firma Fakro – wicelider światowego rynku okien dachowych. Na stokach malowniczo położonej Jaworzyny Krynickiej, w paśmie Beskidów, zmierzyło się blisko 40 narciarzy-amatorów z siedmiu krajów Europy, przedstawicieli środowiska dekarzy zrzeszonych w Międzynarodowej Federacji Dekarzy IFD.

To była wspaniała, szlachetna rywalizacja i doskonała zabawa – zgodnie przyznawali zawodnicy ze Słowacji, Czech, Francji, Węgier, Rumunii, Anglii i Polski. – Fakro po raz kolejny spisało się na medal. Gratulujemy świetnej organizacji. Nie wyobrażamy sobie, aby ktoś inny mógł być gospodarzem tej imprezy i sprostać takiemu wyzwaniu.
Pochwał gospodarzom mistrzostw nie szczędził także Gordon Pennrose Senior President IFD: Firma Fakro zaprezentowała pełen perfekcjonizm pod każdym względem. Sam co prawda nie startowałem w mistrzostwach, ale za to gorąco kibicowałem reprezentantom mojego kraju. To była wspaniała sportowa rywalizacja. Moje serce jak zwykle podbiła gościnność polskich gospodarzy.


Organizator mistrzostw, firma Fakro znana jest z propagowania sportów zimowych. W kalendarzu cyklicznych, branżowych wydarzeń kojarzących się z polską firmą stałe miejsce mają Narciarskie Mistrzostwa Branży Budowlanej. Sam prezes Fakro, Ryszard Florek, jest zapalonym narciarzem, który swoją sportowa pasją stara się zarażać innych. To on był pomysłodawcą dekarskich zmagań na stoku narciarskim. Prezes IFD Piet Jacobs przyznaje, że kiedy przed dwoma laty padło hasło realizacji przedsięwzięcia nie brakowało takich, którzy do pomysłu odnieśli się sceptycznie.

Sam Ryszard Florek podkreśla, że narciarskie Mistrzostwach Świata Dekarzy to nie tylko okazja do sportowej rywalizacji fachowców z branży dekarskiej. – To także forum dyskusji i wymiany doświadczeń fachowców związanych ze światową branżą dekarską. Przy okazji mistrzostw nasza firma gościła przedstawicieli Międzynarodowej Federacji Dekarzy IFD, którym towarzyszyła grupa dziennikarzy z prasy branżowej z Węgier, Słowacji, Francji i Polski.


W programie wizyty nie mogło zabraknąć zwiedzania zakładu. Zagraniczni goście nowosądeckiego przedsiębiorstwa nie kryli wrażenia, jakie zrobił na nich proces produkcji okien dachowych z zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, a także prezentacja najnowszych produktów w technice 3D.

Swój pobyt na Sądecczyźnie zagraniczni goście uznali za bardzo udany. Bez względu na to czy wystąpili w roli zawodników czy też kibiców ulegli urokowi Sądecczyzny, gościnności gospodarzy imprezy i imponującego rekreacyjnego zaplecza w należącym do Fakro hotelu Activa w Muszynie.

Kolejne, III Narciarskie Mistrzostwa Świata Dekarzy już za rok. Oczywiście na stokach Jaworzyny. Bo dziś nikt już nie potrafi sobie wyobrazić, żeby narciarze – dekarze mogli spotkać się gdzie indziej.

Źródło: Dachy, nr 2 (133) 2011


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy


 


 

Który model dachówki ceramicznej płaskiej jest Ci najbardziej znany?
GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ