Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Eko zamiary przełóż na solary

Ocena: 0
2399
Pomimo spowolnienia gospodarczego inwestycje w ekologiczne systemy solarne wciąż mają się świetnie. Dotychczas z programu dopłat do kolektorów, organizowanego przez NFŚiOGW skorzystało już prawie 40 tysięcy wnioskodawców, którym wypłacono kwotę w łącznej wysokości 264 497 tys. zł, co przełożyło się na instalację kolektorów o łącznej powierzchni odpowiadającej 40 boiskom piłkarskim!

Polityka proekologiczna zyskuje w naszym kraju coraz więcej sympatyków. Jak pokazują ostatnie miesiące w ekologiczne rozwiązania nie wahamy się inwestować nawet w czasach określanych jako trudne ekonomicznie. Wszystko dzięki programowi Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej, który pozwala zainwestować w systemy solarne
nie wpływając znacząco
na domowy budżet. Inwestorzy indywidualni mogą ubiegać się o dofinansowanie do zakupu systemów solarnych w wysokości średnio 6,7 tys. zł, a wspólnoty mieszkaniowe nawet do 46,2 tys.! W efekcie z każdym rokiem solarów w Polsce przybywa, a liczba wniosków o dotacje na systemy solarne wciąż się powiększa!

Do czerwca 2013 r. aż 39577 beneficjentom programu (w tym tylko 34 wspólnotom mieszkaniowym) wypłacono dofinansowanie w łącznej wysokości 264 497 tys. zł. Średni jednostkowy koszt dofinansowania dla 1 m2 kolektorów wyniósł 2,26 tys. zł. Najczęściej beneficjenci instalują po trzy kolektory na budynek o średniej powierzchni 6,70 m2. Osoby indywidualne uzyskują dofinansowanie w wysokości ponad 6,7 tys. zł, natomiast średnia dla wspólnot mieszkaniowych to aż 46,2 tys. zł, co stanowi 45% całej kwoty inwestycji.

Wnioski o uzyskanie dotacji na systemy solarne można składać do końca 2014 r.
- http://www.nfosigw.gov.pl/srodki-krajowe/doplaty-do-kredytow/doplaty-do-kredytow-na-kolektory-sloneczne/informacje-o-programie/

Słońce produkuje ogromną ilość energii, którą dzięki najnowszym technologiom możemy wykorzystać do naszych potrzeb. W ciągu 1 sekundy nasza gwiazda wytwarza energię wystarczającą do zaspokojenia potrzeb całej Ziemi przez kolejne 500 000 lat. Energia słoneczna jest coraz częściej wykorzystywana w codziennym życiu, głownie do podgrzewania wody. W Europie najwięcej korzystają z niej Niemcy, Hiszpania i Włochy.


"Już 1,5 m2 powierzchni kolektorów słonecznych na jedną osobę pozwala zredukować koszty podgrzewania ciepłej wody w skali roku o ponad 60%. W miesiącach letnich system wysokowydajnych solarów może podgrzać nawet 100% ciepłej wody zużywanej w gospodarstwie domowym. W kontekście wciąż drożejących cen energii, jest to bardzo korzystne rozwiązanie" - mówi Łukasz Grzywacz, Product Manager systemów solarnych firmy Monier Braas.

W związku z dużym zainteresowaniem programem zarząd funduszu w zeszłym roku podjął decyzję o zwiększeniu środków przeznaczonych na program o kwotę 150 mln zł, tj. do 450 mln zł. Kredyty z dotacją NFOŚiGW będą udzielane do 2014 r., natomiast wypłata dotacji potrwa do końca 2015 r. Obudź w sobie ekologa, oszczędzaj pieniądze i zadbaj o dobro wspólne jakim jest środowisko.

Źródła i grafiki: Braas, www.nfosigw.gov.pl
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: