Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Dydaktycy branży budowlanej z wizytą w firmie Fakro

Ocena: 0
2875

W dniach 6-9 grudnia 2017 r. firmę Fakro odwiedziło ponad 50 nauczycieli akademickich, Członków Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Pierwsza Olimpiada mająca na celu rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania budownictwem oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności budowlanych, odbyła się w 1987 roku. Nie bez powodu, to właśnie w Nowym Sączu, w głównej siedzibie Fakro, czołowego producenta okien dachowych i schodów strychowych odbyła się jubileuszowa konferencja na okoliczność 30-lecia powołania Olimpiady. Fakro od 10 lat jest jednym z głównych sponsorów Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

"To kolejne spotkanie w tak zaszczytnym gronie dydaktyków z politechnik i szkół budowlanych z całej Polski. Cztery lata temu Olimpiada odbyła się właśnie w Nowym Sączu. Wizyta w naszej firmie była wielką atrakcją dla finalistów. Przyszli budowlańcy i ich  opiekunowie nie kryli wrażenia, jakie zrobiło na nich nowosądeckie przedsiębiorstwo" - wyjaśnia Paweł Kołbon, kierownik Działu Szkoleń Produktowych Fakro.

Paweł Kołbon od pięciu lat jest członkiem Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. W tym roku otrzymał nominację na kolejną, pięcioletnią kadencję. "Firma Fakro bardzo aktywnie angażuje się w działania edukacyjne, mające na celu podnoszenie kwalifikacji zawodowych młodzieży. Cieszę się, że mogę reprezentować firmę Fakro w ramach tak wartościowej inicjatywy" - tłumaczy.

Działania prospołeczne Fakro

Fakro angażuje się również w działania prospołeczne, mające na celu rozwój polskiej gospodarki. Podczas spotkania w firmie Fakro, członkowie Komitetu spotkali się z Ryszardem Florkiem, prezesem Fakro, który zachęcał nauczycieli do promowania racjonalizmu gospodarczego i podkreślał ich rolę w procesie budowania kapitału społecznego. Goście mieli okazję zapoznać się z najnowszymi przedsięwzięciami powołanej przez Ryszarda Florka Fundacji Pomyśl o Przyszłości. "Fundacja pokazuje jaki wpływ na rozwój gospodarki ma każdy obywatel, bo każdy z nas  dysponuje swoim najważniejszym orężem, jakim są wydawane przez nas pieniądze. Edukacja w tym zakresie stanowi szansę na lepsze życie w naszym kraju" - mówił podczas spotkania Ryszard Florek.

Podczas konferencji wspólnie ustalono, że treści Fundacji należy promować wśród nauczycieli i młodzieży. Powołano także Komitet, który zorganizuje cykl szkoleń dla nauczycieli przedsiębiorczości.

Organizatorem Olimpiady jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. W organizowaniu Olimpiady mogą uczestniczyć inne szkoły wyższe oraz instytucje i organizacje działające na rzecz budownictwa.

Źródło i zdjęcia: Fakro

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

- Reklama -


Którą akcję wspierania branży dekarskiej znasz najlepiej?GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ