Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

CREATON częścią Grupy Terreal

Ocena: 5
2552

Firma Terreal, francuski lider w dziedzinie pokryć dachowych i innowacyjnych rozwiązań dla konstrukcji i okładzin budowlanych, ogłosiła dziś, że podpisała ostateczną umowę z Grupą Etex, międzynarodowym specjalistą w dziedzinie materiałów budowlanych, dotyczącą przejęcia należącej do niej organizacji CREATON, eksperta w dziedzinie rozwiązań dla dachów skośnych z zastosowaniem dachówek ceramicznych i cementowych.

Połączona organizacja będzie czerpać korzyści ze znacznie szerszego zasięgu geograficznego, zwiększonej skali i dywersyfikacji, a także z szans, które daje synergia.

 

fot. Creaton - Marek Marchewka, Dyrektor Zarządzający

 „Fakt, że przejście zostało zaplanowane i zakończone tak szybko, jest w dużej mierze spowodowane wynikami biznesowymi Grupy CREATON w tym szczególnym 2020 roku” – mówi Marek Marchewka, Dyrektor Zarządzający CREATON Polska sp. z o.o. „Dotychczas udało nam się sprawnie funkcjonować w kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa i równocześnie w tych trudnych okolicznościach znacznie poprawić nasze wyniki finansowe. 

 

Założona w 1992 roku w wyniku połączenia dwóch bawarskich firm rodzinnych zajmujących się produkcją dachówek, firma CREATON jest uznanym graczem w Niemczech, Europie Południowo-Wschodniej i krajach Beneluksu z silną marką znaną z jakości swoich produktów i usług oraz uznanych rozwiązań innowacyjnych. CREATON stworzył wiodącą platformę w segmencie dachówek ceramicznych, gdzie zajmuje pierwsze miejsce zarówno w Niemczech, jak i w Polsce oraz drugie w Europie Południowo-Wschodniej. CREATON posiada wysoce konkurencyjną i nowoczesną platformę przemysłową obejmującą siedem zakładów produkcyjnych dachówek w Niemczech, trzy w Polsce i jeden na Węgrzech, a także jeden zakład produkujący komponenty dachowe oraz cztery magazyny regionalne. Z główną siedzibą w Wertingen (Bawaria), CREATON zatrudnia ogółem 1240 osób.

W transakcji, która oznacza dla Terreal znaczącą ekspansję międzynarodową, połączenie obu podmiotów tworzy europejskiego lidera na rynku dachówek ceramicznych, zajmującego pierwszą lub drugą pozycję we Francji, Niemczech, Polsce, Europie Południowo-Wschodniej, USA i Korei, a także ze znaczącą sprzedażą we Włoszech, krajach Beneluksu, Hiszpanii i innych krajach eksportowych. 

Z przychodami szacowanymi na poziomie 610 mln EUR w 2020 r., połączona organizacja osiągnie korzyści dzięki zbilansowanemu i zdywersyfikowanemu portfolio, obejmującemu atrakcyjną gamę produktów dachowych oraz obecności na znacznie zwiększonym obszarze geograficznym.

Terreal spodziewa się, że połączenie przyniesie komercyjne i operacyjne możliwości wynikające z synergii. Terreal planuje wykorzystać mocne strony obu firm, aby rozwijać swoje komponenty i przedsięwzięcia związane z energią słoneczną, oferując klientom pełne rozwiązania i systemy.

Dzięki tej transakcji Terreal robi kolejny krok na drodze realizacji swojej strategii transformacji biznesowej poprzez dynamiczne zarządzanie swoim portfolio i dodaje kolejne potencjalne możliwości konsolidacji na rynkach, na których działa CREATON.

Laurent Musy, Dyrektor Generalny Terreal, oświadczył: „Przejęcie CREATON jest dla Terreal transformacyjne. Znacznie zwiększając wielkość i skalę naszej firmy, aby stać się europejskim liderem w dziedzinie dachówek ceramicznych, robimy duży krok naprzód w naszej rentownej i zrównoważonej ścieżce wzrostu, a także w ekspansji naszej międzynarodowej obecności. Transakcja ta była możliwa dzięki wzmocnieniu profilu biznesowego i finansowego, jakie Terreal osiągnął w ciągu ostatnich kilku lat, a także dzięki silnemu wsparciu naszych akcjonariuszy. Szanujemy to, co zespoły zarządzające CREATON osiągnęły w ciągu ostatnich kilku lat i dzielimy z nimi to samo zorientowane na wyniki podejście do zwiększania wydajności. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z nimi i nie mamy wątpliwości, że będą idealnie pasować do naszej silnej kultury opartej na doskonałości operacyjnej, bliskości z klientem, otwartości i pracy zespołowej. Jesteśmy pełni entuzjazmu wobec perspektyw transformacji Terreal ”.

Fot. TERREAL, Laurent Musy

Transakcja zostanie sfinansowana z połączenia środków własnych, instrumentów dłużnych i wkładów kapitałowych największych udziałowców Terreal: Park Square Capital, Goldman Sachs Merchant Banking Division i Barings.

Zamknięcie umowy podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne i ma nastąpić do pierwszego kwartału 2021 roku.

Goldman Sachs pełnił rolę wyłącznego doradcy finansowego Terreal przy tej transakcji.

 

O CREATON
CREATON jest jedną z wiodących marek dachowych w Europie. Firma posiada w swym asortymencie kompleksową gamę produktów do dachów skośnych; produkuje i oferuje dachówki ceramiczne, dachówki cementowe oraz akcesoria systemowe w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

O Terreal

Zainspirowana ponad 150-letnim doświadczeniem w zakresie ceramicznych materiałów budowlanych, firma Terreal tworzy innowacyjne rozwiązania w zakresie konstrukcji i okładzin budowlanych. Specjalizując się w czterech obszarach (pokrycia dachowe, kolektory słoneczne, konstrukcje budowlane, fasady i dekoracje) w 23 lokalizacjach we Francji i na świecie oraz zatrudniając ponad 2000 pracowników, Terreal osiąga roczną sprzedaż na poziomie blisko 400 milionów euro.

 

 

Źródło: Informacja prasowa Creaton Polska

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: