BRAAS przypomina: koniec ze zwrotem VAT za materiały budowlane przeznaczone do remontu

Ocena: 0
1669
Budujesz albo remontujesz dach? Lepiej się pośpiesz, bo zwrot VAT za materiały budowlane będzie obowiązywał tylko do końca 2013 roku!

Lada dzień mają się zakończyć prace nad nową ustawą, znoszącą od przyszłego roku zwrot podatku VAT za materiały budowlane. W ostatnich 6 latach średnia kwota zwrotu wynosiła 1,9tys. zł, jednak inwestorzy mogli liczyć nawet na sumę 35tys. zł. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze rząd chce przeznaczyć na dopłaty do programu Mieszkanie dla Młodych. Od 1 stycznia 2014 r. zwrot VAT będzie obowiązywał tylko nielicznych (kluczowy będzie wiek inwestora oraz metraż budynku) i to tylko w przypadku inwestycji na cele mieszkalne. Osoby mające w planach remont, powinny się pospieszyć.

Eksperci szacują, że likwidacja zwrotu VAT oraz mocniejsze od oczekiwań rynku cięcia stóp procentowych zwiększą pod koniec roku liczbę inwestycji budowlanych, w szczególności remontowych. Przebudowy, renowacje i naprawy zdecydowanie łatwiej przyspieszyć niż budowę nowego domu od podstaw. Izolacja, uszczelnienie komina, system komunikacji dachowej, nowe płotki przeciwśniegowe albo dachówka? Osoby zamierzające wyremontować dach nie powinny czekać. Po 2013 r. zwrotu podatku VAT za materiały budowlane przeznaczone do remontu już nie będzie.

Źródło i zdjęcie: BRAAS
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Dachy - krok po kroku

Polecamy