Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

2013 bardzo dobrym rokiem dla Grupy Velux i spółek siostrzanych w Polsce

Ocena: 5
2895
W 2013 r. Grupa Velux i spółki siostrzane w Polsce odnotowały ponad 13 proc. wzrost wartości produkcji. Dzięki inwestycjom o wartości 250 mln zł rozpoczętym w 2011 r., Grupa VELUX umocniła swoją pozycję na rynku okien w Polsce.

Grupa VELUX i spółki siostrzane osiągnęły w 2013 roku wartość produkcji na poziomie ponad 1,3 mld zł, co stanowi 13 proc. wzrost w stosunku do roku ubiegłego. Taki wynik finansowy plasuje Grupę VELUX i spółki siostrzane na pozycji największego producenta i eksportera okien w Polsce.

Grupa VELUX i spółki siostrzane zatrudniają dziś w Polsce ponad 3100 pracowników. W ubiegłym roku stworzono razem we wszystkich spółkach 295 nowych miejsc pracy, co oznacza ponad 9 proc. wzrost poziomu zatrudnienia.

Znacząca rola Grupy VELUX w Polsce


Grupa VELUX odgrywa dzisiaj w naszym kraju coraz większą rolę. Firma posiada trzy duże fabryki zlokalizowane w Gnieźnie (okien i okuć) i Namysłowie (okien). We wszystkich zakładach produkcyjnych zachowane są najwyższe standardy jakości, ochrony środowiska i bezpieczeństwa pracy. Biuro handlowe, odpowiedzialne za sprzedaż i marketing, znajduje się w Warszawie.

Grupa VELUX jest również znaczącym inwestorem w Polsce. W ciągu ostatnich dwóch lat producent okien dachowych zainwestował ponad 250 mln zł - głównie w rozwój nowych technologii. Inwestycja ta była związana z modernizacją fabryk w Gnieźnie i Namysłowie oraz dostosowaniem ich do produkcji okien VELUX Nowej Generacji. Była to największa inwestycja w ponad 20-letniej historii VELUX w Polsce. Zmodernizowane fabryki zaliczają się obecnie do największych i najnowocześniejszych zakładów w sektorze stolarki budowlanej, a produkowane w nich okna wyznaczają nowe standardy na rynku.

"Od kilku lat obserwujemy tendencję do wyboru bardziej zaawansowanych rozwiązań pod względem energooszczędności, funkcjonalności i wzornictwa. Dlatego pod koniec marca wprowadzamy do sprzedaży ulepszoną gamę okien dachowych Nowej Generacji, obejmującą pięć nowych typów. Ta najszersza w historii firmy oferta to odpowiedź na potrzeby naszych klientów" - podkreśla Jacek Siwiński, dyrektor generalny VELUX Polska.

67 mln zł na wsparcie polskich organizacji społecznych

VELUX angażuje się również w życie społeczności lokalnych oraz wspiera działalność organizacji społecznych w Polsce poprzez dotacje przyznawane przez Fundacje VELUX. W sumie od 2003 r. przekazały one 18 organizacjom społecznym ponad 67 mln zł na realizację inicjatyw związanych z ochroną socjalną, niwelowaniem różnic społecznych, możliwością rozwoju osób bezradnych, wykluczonych z powodu ich niepełnosprawności czy ubóstwa. Wśród organizacji, które otrzymały dotacje znalazły się m.in.: Fundacja Barka, SOS Wioski Dziecięce, Polski Czerwony Krzyż, Fundacja Dzieci Niczyje i wiele innych.

VKR Holding A/S - wyniki finansowe

Grupa VELUX jest częścią VKR Holding A/S, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością znajdującej się
w całości w rękach fundacji i rodziny. Wyniki finansowe Grupy VELUX są uwzględnione w skonsolidowanych rachunkach holdingu VKR. W 2013 r. obroty holdingu VKR wyniosły 2,2 mld EUR, a zysk netto 105,7 mln EUR. Holding VKR skupia firmy z branży okien dachowych i świetlików, okien pionowych, energii solarnej, wentylacji i klimatyzacji, które w sumie zatrudniają ok. 14 500 pracowników w ponad 40 krajach na świecie.


Źródło i zdjęcie: Velux
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

- Reklama -


Którą akcję wspierania branży dekarskiej znasz najlepiej?GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ